- Hoşgeldiniz
KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ALT KATEGORİLER

  • Kategori yok

Alaattin KÖSELER

Alaattin KÖSELER sitemize 02 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 926 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Neden CHP?

4. Dönem Beykoz Belediye Başkanı Mimar Alaattin Köseler ile dobra ve günlerce konuşulacak bir söyleşi gerçekleştirdik. Alaattin Köseler yerelde Beykoz ulusalda ülke gündemi ile ilgili sıra dışı açıklamalarda bulundu. Heyecanla okuyacağınız söyleşimizi sizlere sunuyoruz.

Büyük Beykoz: Beykoz ya da 2B sorununun uzağında birkaç soru sormak istiyorum. Bu manada ilk sorum siyasi tercihinizle ilgili olacak. Bugün Beykoz halkının gözündeki değeriniz aşikârdır. Bırakın bir partiden aday olmayı bağımsız aday olarak bile halkımızın karşısına çıksanız alacağınız teveccüh başkanlık olacaktır. Tam da bu noktada sizden hariç 13 aday adayının var olduğu CHP’de siyaset yapmayı neden tercih ediyorsunuz?

KÖSELER1 Alaattin KÖSELER

Köseler: Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizde huzurun ve demokrasinin teminatıdır. Sözde demokratların hüküm sürdüğü iktidarda asıl demokrasinin nasılını ve uygulanışını ancak Cumhuriyet Halk Partisi yaşanabilir kılacaktır. Benim Beykoz Belediye Başkanlığını kazandığım dönem sosyal demokrat partilerimizden olan DSP ile olmuştur. Lakin benim için onun evveli vardır. Ben CHP’yi ve altı okun anlayışını daha okula başlamadan, çocuk yaşlarımdan dedemden öğrendim. Yine babam vesilesi ile Cumhuriyet Halk Partisinin halkımız üzerindeki tesirini ve siyaset anlayışını bizzat yaşayarak tecrübe ettim.

Halkımızın göstereceği her türlü karara saygım sonsuzdur. Ayrıca CHP’nin içinde aday adayı sayısının fazla olması bir olumsuzluk değil aksine Beykoz’da özlenen CHP iktidarının aşikâr göstergesidir. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapmak benim için şereftir. Günümüzde hem ulusalda hem de yerelde yaşanan sıkıntılar gösteriyor ki; CHP iktidarı ülkemiz için olmazsa olmazdır.

Büyük Beykoz: Beykoz’da tapu ciddi bir sorun. Ama siz başkanlığınız döneminde Tokatköy’de birçok vatandaşımıza tapularını bizzat elinizden dağıtarak aslında bu işin yapılabileceğini göstermiştiniz. Peki, ne oldu da bu devam etmiyor? İktidar ve belediye Ak Parti’nin elinde iken tapular sizin dönemizde olduğu gibi verilmeye devam edilemez miydi?

KÖSELER2 Alaattin KÖSELER

Köseler: Halkımızın yararına olan her konuda ben ne istiyorsa alın terimin son damlasına kadar yapmaya hazırım, yaparım ve yaptıklarım ortadadır. Sorunuza işaretle yola çıkarsak; evet, o günün şartlarında Tokatköy’de böyle bir ihtiyaç söz konusu idi. Ben ekibimle birlikte “Bismillah” diyerek yola çıktığımda karşımıza çok fazla engel çıkardılar. Fakat biz yılmadık. Ben tapuların onayının çıktığı gün tapusunu alan vatandaşımızdan çok daha fazla mutlu oldum. Beykoz’daki tapu sorunları istenirse yine çözülebilir ve biz bunu çözeriz. Ama bugünkü iktidar çözümden değil çözümsüzlükten yanadır. O nedenle sürekli zamana oynamakta ve meseleyi siyasi olarak ranta dönüştürmenin yollarını aramaktadırlar.

Büyük Beykoz: Ülke idaresi ve Beykoz için CHP olmazsa olmaz diyorsunuz. İktidarın elbette doğru yaptıkları çalışmalar var. Ama siz özellikle iktidarı ve yerelde belediyeyi, yöneticisi Çelikbilek’i hangi icraatları ile eleştiriyorsunuz? Kıymetli hemşerilerimiz bu seçimde neden CHP’ye oy vermeliler?

KÖSELER3 Alaattin KÖSELER

Köseler: Bugün AKP zihniyeti Beykoz’da bir sürgün yasasına imza atmak üzeredir. 2B konusunda söyleyecek çok fazla söz vardır. On yıldır hem ilçeyi hem iktidarı yöneten AKP zihniyeti neden çözümü bunca zaman bekletmiştir? Bu soru önemlidir. Zira insanların akıllarına seçim yaklaşırken “Acaba son anda bir hamle ile yine vaatlerde bulunup oy almak mı var?” sorusunu sordurmaktadır. Şayet öyle olacaksa hemşerilerimiz bilmelilerdir ki; bu üzerimizde oynanan kirli bir siyasi oyundur. Manipülasyonlara kurban edilen ve asgari ücretle çalışmaya zorlanan halkımıza seçim yaklaşırken üç beş tatlı sözle “meseleyi yine biz çözeriz” imajı verilmek istenecektir. Bu çirkin ve tamamiyle rant kokan kirli bir oyundur. Biz CHP olarak bu oyunu bozarız.

Ayrıca dini kendi tekelinde sanan bu zihniyet ulusalda birçok yanlışa imza atmaktadır. Halkımız dönen kirli oyunları pekâlâ görmektedir. Fakat bunlar bu kadar aşikârken ısrarla üzeri kapatılmaya çalışılmakta nerdeyse AKP’ye oy vermeyenler dindar değilmiş gibi gösterilmektedir. Gezi parkı olayları sonrasında itiraz eden ve seslerini yükselten vatandaşlarımız sanki devlet düşmanı gibi gösterilmek istenmekte ve de duyarlı insanlarımız “%50Yi evde zor tutuyorum” denilerek adeta hedef gösterilmektedir.

KÖSELER4 Alaattin KÖSELER

Yüce dinimiz İslam hiç kimsenin özellikle de AKP’nin tekeli altında değildir. Bugün hem başbakan hem de AKP’li yerel yöneticiler kürsü konuşmalarında sık sık Peygamberimizden hadisler söylemekte ve zaman zaman da ayetler okumaktadırlar. Fakat onların asıl okuması gereken ayetler Maun suresinde gizlidir. Rabbimiz Maun suresinde ne diyor;  “Dini yalanlayan şu kimseyi gördün mü? İşte odur yetimi itip kanan ve yoksulu doyurmaya teşvik etmeyen kimse. İşte şu namaz kılanların vay haline! Onlar namazlarında yanılgıdadırlar. Gösteriş yapmaktadırlar. Ve maunu vermezler.”

Bu ayetler çok açıktır. AKP’lilerin Maun suresinin mealini günde on kez okuması gerekmektedir. Böylece Allah’ın dediklerini daha iyi anlayabilirler. Tekrar söylüyorum ki; yüce dinimiz kimsenin tekelinde değildir. Chp dinimizin özgürce yaşanması için en büyük teminattır.

İşte hep birlikte gördük, genç bir kızımız ilaçlarını bulamadığı için bakanın yanına gitti ve derdini anlatmaya çalıştı. Fakat bakan ne yaptı? Kızımızın derdini bile dinlemeden cebinden çıkarttığı üç beş kuruşu vererek “Sen al bunları, orada iyi para var” diyerek adeta vatandaşımızı alaya aldı. Genç kızımız söylemleri ile kişiye haddini bildirmiş olsa da bu had bildirme meselesi ancak toplumsal olarak yapılırsa akılları başlarına gelecektir. CHP olarak biz yoksulun ve yetimin teminatıyız. Hiç kimse merak etmesin; onların okumaya korktukları Maun suresini biz ezbere biliriz.

KÖSELER5 Alaattin KÖSELER

Büyük Beykoz: Vatandaşlardan gelen ve belediyeyi eleştiren önemli görüşlerden biri de spor yönünde. Özellikle belediye başkanının Beykoz Spor’a olan yaklaşımı ve tutumu ortadadır. Siz de son olarak Beykoz Spor’un maçına katıldınız, sahanın ve tribünün halini gördünüz. Taraftar “Köseler bizi kurtar” diye slogan attılar. Sahiden bu mümkün mü? Beykoz Spor’un eski günlerine dönmesi için projeleriniz var mı? Yoksa siz de tıpkı bugünkü AK Parti’li belediye yöneticileri gibi, beş yıl boyunca maket üzerinde stadyum gösterip Beykoz Spor’u mera çayırına dönüşmüş otlakta top oynamaya mahkûm mu edeceksiniz?

KÖSELER6 Alaattin KÖSELER

Köseler: Ne yazık ki Beykoz Spor’un ciddi sorunları var. AKP’liler Beykoz Spor yönetiminden şikayet ederek sözde hizmet götürememiş olmalarını buna bağlamaktadırlar. Ama adama sorarlar, siz stadı çim yapmak istediniz de hayır mı dediler? Beykoz Spor Okulu kurmak istediniz de hayır mı dediler? Tribünleri yenilemek istediğinizde hayır mı dediler?

Beykoz Spor’un durumu ne yazık ki içler acısı bir haldedir. Sporcularımız sizin tabirinizle meraya dönüşmüş çayırda top oynayıp Beykoz’un şanını diri tutmak için ter dökerken yerel yöneticilerin bunun uzağında kalıp sürekli eleştiren pozisyonda olmaları da bir o kadar manidardır.

Kesinlikle Beykoz Spor ve diğer amatör spor kulüplerimiz ile ilgili, Beykoz’da sporun çıtasını hemen yükseltecek projelerimiz var. Ama bunun için sporu sevmek gerekiyor. Futbol seyredenlere “şaşkın” gözüyle bakan zihniyeti futbola destek olmuyor diye eleştirmek ne kadar gerçekçidir? Her zaman ve her koşulda Beykoz Spor’un ve şanlı taraftarlarının yanında oldum, olmaya devam edeceğim.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
KralBeykozlu
04 Kasım 2013 - 01:33

Sonuna kadar KÖSELER. helal olsun başkan.